CQ – FM200
  CQ – FM200  batériový 5 stupňový filtračný systém   54,00   kúpiť

Táto filtračná jednotka využíva  5 stupňové filtrovanie, používa kombináciu najefektívnejších dostupných technológií – mechanická filtrácia, Eagle Redox Alloy® 6500 a Eagle Redox Alloy® 9500. Eagle Redox Alloy® predstavuje významný pokrok v technológií čistenia vody. Je potvrdené, že voda prefiltrovaná cez tento systém je lepšej kvality ako balené vody (prefiltrovaná voda) cez filtračné systémy. Voda z tohoto filtračného zariadenia chutí ako prírodná pramenitá voda a je veľmi vysokej kvality. Z vody odstraňuje množstvo nežiadúcich látok ako je chlór, olovo, ortuť, nikel, chróm, kadmium, hliník a množstvo iných nežiadúcich látok. Je účinný na mikroskopické organizmy odolné voči chlóru, akými sú kriptosporidióza a giardia, dva časté vodou prenášané parazity, ktoré môžu najčastejšie vyvolať symptómy podobné chrípke, avšak môžu byť taktiež osudné pre malé deti a starých ľudí. Vo vode ponechá potrebné minerály a stopové prvky. Filter je určený na odstránenie stovky kontaminantov z vody.

Stupne filtrácie

1 . stupeň – odstráni častice, ako je bahno, sedimenty, cysty, piesok, hrdzu, nečistoty, a iné nerozpustené hmoty.

2. stupeň – je účinný na mikroskopické organizmy odolné voči chlóru, akými sú kriptosporidióza a giardia, dva časté vodou prenášané parazity

3. stupeň – voda prechádza cez aktívne uhlie (GAC), čo zničí pachy, pesticídy a chemikálie, ktoré sú spojené s rizikom rakoviny.

4. stupeň – voda prechádza cez Eagle Redox Alloy® 6500 a Eagle Redox Alloy® 9500 a odstraňuje z vody ortuť, meď, nikel, chróm, kadmium, hliník, olovo, iné rozpustené kovy a zabraňuje rastu baktérií, rias, húb, a iných mikroorganizmov.

5. stupeň – voda prechádza cez ďalšiu filtračnú vložku o veľkosti jedného mikrónu pre ďalšie odstránenie nežiaducich častíc. 

Technické údaje

  • životnosť filtračnej vložky je 7 500 litrov vody, alebo 8-12 mesiacov*
  • filtračná vložka  CQ – 04046
  • prefiltruje 3,5l/min.
  • max. teplota vody 30oC
  • rozmery 12,7cm x 11,4cm x 6,4cm
  • hmotnosť 0,4kg

*životnosť vložky závisí od kvality a stupňa kontaminácie vstupnej vody

Filter sa inštaluje priamo na vodovodnú batériu. Výhoda tejto filtračnej jednotky je, že je prenosná a je možné ju používať doma, na chate, na dovolenkách…..

Zariadenie na úpravu kvality domácej vody je výborná investícia, ktorú môžete vložiť do zdravia svojej rodiny. Je to ako mať prírodnú pramenitú vodu priamo z kohútika u vás doma za menej ako 0,01 € za liter!