CQ – SP300 CQ – SP300 ručná masážna sprchová hlavica s 2 stupňovým filtračným systémom                                                                                 € 85,00      kúpiť

Filtruje vodu v dvoch stupňoch, v prvom stupni odfiltruje chlór a vyrovnáva hodnotu pH, v druhom stupni zachytáva škodlivé prchavé organické látky (VOC) a trihalometány (THM). Tým vytvára kozmetickú a zdravú vodu bez chlóru a s vyrovnanou hodnotou pH. Tá je zvlášť vhodná pre osoby s kožnými problémami a s problémami respiračnej sústavy, akými sú astma a citlivosť na chlór.

Kúpeľ v teplej vode otvára kožné póry a zvyšuje absorpciu chlóru i iných chemikálií prítomných vo vode. Výpary, ktoré dýchame počas kúpeľa, môžu obsahovať 20-krát viac chlóru a syntetických chemických látok, ako voda priamo z vodovodu, pretože chemikálie sa vyparujú z teplej vody rýchlejšie a pri nižšej teplote, ako voda.

Chlór a iné chemické látky vyparujúce sa z vody dráždia tkanivo respiračného systému a môžu byť príčinou astmy a bronchitídy. Chemikálie vdychované do pľúc z výparov vody z vodovodu vnikajú priamo do obehovej sústavy a majú vedľajšie účinky v porovnaní s absorpciou v tráviacom systéme, kde sa čiastočne odfiltrujú pečeňou a obličkami. Majúc na pamäti skutočnosť, že viacej chemických látok vniká do nášho tela cez pokožku a vdychovaním výparov počas kúpeľa než samotným pitím vody, filtrovanie sprchovacej vody je potrebné.

Chlór odstraňuje prirodzený lipidový povlak kože a vlasov, čo spôsobuje zvýšenú dehydratáciu a následne suchosť vlasov a pokožky. Okrem zdravotných výhod kúpania sa vo filtrovanej vode sú zrejmé aj kozmetické výhody. Vlasy a pokožka ostanú prirodzene mäkké. Začiatok lepšieho stavu pokožky a vlasov následkom zmeny vody. Filter nespôsobuje pokles úrovne čistenia vody. Je estetický a ľahko sa inštaluje. Ste pripravení na sprchu, akoby v prírodnej pramenistej vode?

Stupne filtrácie

1. stupeň – odfiltruje chlór a vyrovnáva hodnotu pH

2. stupeň – zachytáva škodlivé prchavé organické látky (VOC) a trihalometány (THM)

Technické údaje

  • životnosť filtračnej vložky je 12 mesiacov*
  • filtračná vložka  CQ – 04045
  • 3 polohová masážna hlavica

*životnosť vložky závisí od kvality a stupňa kontaminácie vstupnej vody